T.İş Bankası'na Kadın Y.K.Başkanı

Füsun Tümsavaş, İş Bankası yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Ersin Özince’nin istifasının ardından yeni yönetim kurulu başkanı seçilen Tümsavaş, bankanın ilk kadın başkanı oldu. Yönetim kurulu başkan vekilliğine de Ertuğrul Bozgedik seçildi.

İş Bankası’na ilk kez kadın yönetim kurulu başkanı seçildi

Füsun Tümsavaş, İş Bankası yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

Ersin Özince’nin istifasının ardından yeni yönetim kurulu başkanı seçilen Tümsavaş, bankanın ilk kadın başkanı oldu.

Yönetim kurulu başkan vekilliğine de Ertuğrul Bozgedik seçildi.

Feray Demir’in de yönetim kurulu üyeleri arasında bulunduğu İş Bankası’nın icra kurulunda da genel müdür yardımcıları Senar Akkuş, Ebru Özşuca ve Gamze Yalçın görev alıyor.


Füsun Tümsavaş Kimdir?
1957 yılında Ankara‘da doğan Füsun Tümsavaş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümü mezunudur. 

İş hayatına 1979 yılında T.C. Merkez Bankası Ankara Şubesinde Memur olarak başlayan Tümsavaş, 1981 yılında İş Bankası I. Krediler Müdürlüğünde Aday Memur olarak göreve başlamış, 1987 yılında aynı Müdürlükte Servis Yetkilisi Yardımcılığına yükselmiştir.

1989 yılında İş Bankası Kredi Uzman Yardımcısı olan Tümsavaş 1994 yılında Kurumsal Krediler Müdürlüğü Müdür Yardımcılığına, 1999 yılında anılan Müdürlük Bölge Müdürlüğüne atanmış, 2004 yılında ise Ticari Krediler Müdürü olmuştur.

İngilizce bilen ve bir çocuk annesi olan Tümsavaş, 28 Mart 2008 ve 31 Mart 2011 tarihlerinde Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine, 30 Mayıs 2011 tarihinde ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiştir.

Ayrıca, 02 Nisan 2008 tarihinden itibaren Kredi Komitesi üyeliği, 30 Mayıs 2011 tarihinden itibaren ise Risk Komitesi, Denetim Komitesi ve KKTC İç Sistemler Komitesi Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com

Kısa Yollar