Eset Internet Security

ESET INTERNET SECURITY TEMEL ÖZELLİKLER

ESET - INTERNET SECURITY - TEMEL ÖZELLİKLERİ

EFSANEVİ ANTİ-VİRÜS TEKNOLOJİSİ
Antivirus ve Antispyware : Virüsler, rootkit'ler, solucanlar ve casus yazılımlar gibi her tür dijital tahdide karşı proaktif koruma sağlar.
Exploit Engelleyici : Özellikle antivirus yazılımlarını atlatacak şekilde tasarlanmış saldırıları, ekranınızı kilitleyen yazılımları ve fidye yazılımlarını engeller. Tarayıcılar, PDF okuyucular ve Java tabanlı yazılımlar da dahil olmak üzere uygulama kaynaklı saldırılardan korur.
Gelişmiş Bellek Tarayıcı : Etkinliğini gizlemek için çoklu şifreleme katmanları kullanan, inatçı zararlı yazılımların daha iyi algılanmasını sağlar.
Boşta Durumu Taraması : Kapsamlı taramaları bilgisayar kullanımda değilken yaparak sistem performansını destekler. Aktif olmayan olası tehditlerin, hasara neden olmadan tespitine yardımcı olur.
UEFI Tarayıcı : UEFI arayüzüne sahip sistemlerde, Windows henüz başlatılmadan bile önce bilgisayarınıza saldıran tehditlere karşı daha derin düzeyde koruma sağlar.
Dosyaları İndirirken Tara : İndirme işlemi sırasında belirli dosya türlerini (arşiv gibi) tarayarak tarama süresini azaltır.
Bulut Tabanlı Tarama :ESET Live Grid® veri tabanına göre beyaz listeleme yaparak taramaları hızlandırır. Bilinmeyen zararlı yazılımları, davranışlarına göre bulut tabanlı itibar sistemimizle karşılaştırarak proaktif bir şekilde durdurur.
Host Tabanlı Saldırı Önleme Sistemi (HIPS) :Sistemin davranışını daha ayrıntılı olarak özelleştirmenizi sağlar. Güvenlik seviyenizi ayarlayabilmeniz için sistem kayıt defteri, etkin işlemler ve programlar için kurallar tanımlayabilmenizi sağlar.
Script Tabanlı Saldırı Koruması : Windows PowerShell'i suistimal etmek isteyen, kötü amaçlı komut dosyaları ile yapılan saldırıları algılar. Ayrıca tarayıcınız aracılığıyla saldırabilen, kötü amaçlı JavaScript'leri de algılar. Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer ve Microsoft Edge tarayıcılarının tümü desteklenir.
 
 
GİZLİLİK KORUMASI
Güvenlik Duvarı :
Bilgisayarınıza izinsiz girişleri engelleyerek kişisel verilerinizi korur.
Kimlik Avı Koruması : Kullanıcı adı, parola ve diğer hassas kişisel verilerin, orijinallerini taklit eden sahte web siteleri tarafından çalınmasına karşı korur.
Ebeveyn Kontrolü : Çocuğunuzun yaşına göre, ön tanımlı kategorilerden birini seçmenize imkan verir. Ayarların değiştirilmesine ve programın izinsiz kaldırılmasına karşı parola belirleyebilirseniz.
Webcam Koruması : Bilgisayarınızda çalışan tüm servis ve uygulamaların kamera erişim isteklerini sürekli kontrol eder. Kameraya beklenmeyen erişimlerde uyarı verir ve engelleyebilmenizi sağlar.
Ağ Saldırısı Koruması : Güvenlik Duvarı’na ek olarak bilgisayarınızı bulaşıcı ağ trafiğine karşı korur; tehlikeli kalıplarda sayılabilecek tehditleri engeller.
Fidye Yazılım Kalkanı : Kişisel verilerinize ulaşmanızı engelleyip sizden fidye talep etmeye çalışan zararlı yazılımları engeller.
Botnet Koruması : Botnet zararlılarına karşı ek güvenlik önlemleri ile bilgisayarınızın istenmeyen posta, ağ saldırısı gibi işlemlerde kullanılması engellenir. Ağ İmzaları, bulaşıcı trafiğin daha hızlı tespit edilebilmesi için kullanılan yeni bir yöntemdir.
Antispam : Posta kutunuzun istenmeyen postalar tarafından işgal edilmesini engeller.
Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması GELİŞTİRİLMİŞ : Çevrimiçi ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabileceğiniz özel bir güvenli tarayıcıya sahiptir. İnternet bankacılığı işlemlerinde ve web tabanlı kripto-cüzdanlara erişirken sizi otomatik olarak korur. Daha güvenli işlemler için klavye ve tarayıcı arasındaki iletişimi şifreler. Tuş kaydedicilerden korunursunuz. Sizi tuş kaydedicilerden korur.
Ev Dışı Ağ : Bilinmeyen bir ağa bağlandığınızda sizi uyarır ve Sıkı Koruma moduna geçmenizi önerir.Bilgisayarınızın aynı ağa bağlı diğer cihazlara karşı görünmez olmasını sağlar.
Cihaz Denetimi : Kişisel verilerinizin yetkisiz kişilerce harici cihazlara kopyalanmasını önlemenize olanak sağlar. CD, DVD, USB bellek ve harici disk gibi depolama cihazlarını engellmenize olanak sağlar. Bluetooth, FireWire ve seri/paralel bağlantı noktaları üzerine bağlanan cihazları engellemenize izin verir.
Akıllı Ev İzleyici : Yönlendiricinizi zayıf parolalar, eski firmware gibi açıklara karşı test eder ve iyileştirmeniz için öneriler sunar. Akıllı telefonlar, IoT gibi yönlendiricinize bağlı cihazları kolayca listeler. Akıllı cihazlarınızı güvenlik açıklarına karşı tarar ve olası sorunları nasıl çözebileceğinize dair öneriler sunar.
 
ANTİ-THEFT
Konum Takibi : my.eset.com adresinde bulunan ESET® Anti-Theft web arayüzü aracılığıyla my.eset.com bir cihazı kayıp olarak işaretlemenizi ve otomatik izleme işlemi başlatmanızı sağlar. Cihaz tekrar çevrimiçi olduğunda, menzildeki Wi-Fi ağlarına dayanarak, konumunu bir haritada görüntüler. my.eset.com adresinde bulunan ESET® Anti-Theft arayüzü aracılığıyla toplanan bilgilere erişmenize izin verir. my.eset.com.
Dizüstü Bilgisayar Etkinliği İzleme : Hırsızları kameradan izlemenizi sağlar. Kayıp dizüstü bilgisayarın ekran görüntülerini toplar. Çektiği tüm fotoğraf ve ekran görüntülerini my.eset.com web arayüzüne kaydeder. my.eset.com.
Anti-Theft Optimizasyonu : Cihazınızın en iyi şekilde korunması için Anti-Theft'i kolayca yapılandırmanızı sağlar. Windows otomatik giriş ve işletim sistemi hesap parolalarını yapılandırmayı kolaylaştırır. Önemli sistem ayarlarını ayarlamanızı hatırlatarak güvenlik düzeyinizi arttırmanızı sağlar.
Tek Yönlü Mesaj : my.eset.com'da Abir mesaj oluşturup kayıp cihazınızda görüntüleyerek onu geri alma şansınızı arttırın.
 
EN AZ GÜÇ KULLANIMI:

Düşük Kaynak Kullanımı : Yüksek performans sağlar ve donanımın ömrünü uzatır. Her türlü sistem ortamına uyum sağlar. Son derece küçük güncelleme paketleriyle internet bant genişliğinden tasarruf sağlar.
Taşınabilir Bilgisayar Desteği : Prize takılı olmadan uzun süre çevrimiçi kalabilmeniz için sistem kaynaklarını korumak amacıyla, üzerinde işlem yapılmayan pencereleri, güncellemeleri ve kaynak talep eden işlemleri erteler.
Oyun Modu : ESET Smart Security Premium, herhangi bir program tam ekran modunda çalıştırıldığında otomatik olarak sessiz moda geçer. Sistem güncellemeleri ve bildirimler ertelenerek oyun, video, fotoğraf veya sunumlar için kaynak tasarrufu sağlanır.
 
KURUN VE KULLANIN

Tek Tıkla Çözüm : Koruma durumunuzu görmenizi sağlar ve tüm ekranlardan en sık kullanılan araçlara erişmenizi sağlar. Olası sorunlara karşı tek tıkla ulaşabileceğiniz, kapsamlı çözümler sunar.
İleri Düzey Kullanıcılar için Ayarlar : Gereksinimlerinize uygun kapsamlı güvenlik ayarları sunar. Maksimum tarama derinliğini, tarama süresini, taranacak dosya ve arşivlerin boyutunu ve çok daha fazlasını tanımlamanıza olanak sağlar.
ESET SysInspector® : Geniş kapsamlı güvenlik ve uyumluluk sorunlarını gidermek için kullanılan, sistemdeki kritik bilgileri yakalayan gelişmiş bir tanı aracıdır.
Kolay Ürün Güncellemeleri : Sürekli yüksek güvenlik için en yeni koruma teknolojilerinden yararlanın.
Güvenlik Raporu YENİ : ESET 'in bilgisayarınızı nasıl koruduğuna dair aylık rapor sunar. Bu özet rapor, algılanan tehditler, engellenen web sayfaları, engellenen spam e-postaları, engellenen webcam erişimi istekleri ve daha fazlası hakkında bilgiler içerir.
Lisans Yöneticisi : Kullanımı kolay my.eset.com portalında lisanslarınızı ve ESET kurulumlarınızı doğrudan görüntüleyin, yönetin ve ilişkilendirin. my.eset.com portal

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com

E-Ticaret Sitelerimiz